
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.4 V |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Supply Current | 165 µA |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Initial Accuracy | 0.075 % |
| Shunt Current | 165 µA |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$5.65010
Ext.Price$5.65010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.65010 | $5.65010 |
| 10 | $4.39177 | $43.91770 |
| 25 | $4.13246 | $103.31150 |
| 50 | $3.88845 | $194.42250 |
| 100 | $3.73252 | $373.25200 |
| 300 | $3.59820 | $1079.46000 |
| 500 | $3.46869 | $1734.34500 |
| 1000 | $3.38702 | $3387.02000 |
